PV36Z200C01B00
- 型號描述:
20 Ohms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25.0 Turn Side Adjustment
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN SIDE
- 型號:
- PV36Z200C01B00
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance
- 20 Ohms
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±150ppm/°C
- Number of Turns
- 25.0
- Adjustment Type
- Side Adjustment
- Resistive Material
- Cermet
- Mounting Type
- Through Hole
- Termination Style
- PC Pins
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.394" x 0.197" Face (10.00mm x 5.00mm)