PV36Z200C01B00
- 型號描述:
- 微調電阻器 - 透孔 20ohms 10mm Square 25turn
- 型號:
- PV36Z200C01B00
- 品牌:
- Murata Electronics
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 50
- Resistance
- 20 Ohms
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±150ppm/°C
- Number of Turns
- 25.0
- Adjustment Type
- Side Adjustment
- Resistive Material
- Cermet
- Mounting Type
- Through Hole
- Termination Style
- PC Pins
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.394" x 0.197" Face (10.00mm x 5.00mm)