PV36W102C01B00
- 型號描述:
1 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25.0 Turn Top Adjustment
微調電阻器 - 透孔
- 型號:
- PV36W102C01B00
- 品牌:
- Murata Electronics
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tube
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Adjustment Type
- Top Adjustment
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.378" x 0.197" Face (9.60mm x 5.00mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Termination Style
- PC Pins
- Resistive Material
- Cermet
- Resistance
- 1 kOhms