PV36W103C01B00
- 型號描述:
10 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25.0 Turn Top Adjustment
微調電阻器 - 透孔
- 型號:
- PV36W103C01B00
- 品牌:
- Murata Electronics
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.378" x 0.197" Face (9.60mm x 5.00mm)
- Resistance
- 10 kOhms