PV36W104C01B00
型號描述:
100 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25.0 Turn Top Adjustment
微調電阻器 - 透孔
型號:
PV36W104C01B00
品牌:
Murata Power Solutions
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Tolerance
±10%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Adjustment Type
Top Adjustment
Size / Dimension
Rectangular - 0.378" x 0.197" Face (9.60mm x 5.00mm)
Resistance
100 kOhms