PV37X254C01B00
- 型號描述:
250 kOhms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Side Adjustment
微調電阻器 - 透孔 250Kohms Sealed 6mm SQ 12turn
- 型號:
- PV37X254C01B00
- 品牌:
- Murata Electronics
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 50
- Resistance
- 250 kOhms
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±150ppm/°C
- Number of Turns
- 12.0
- Adjustment Type
- Side Adjustment
- Resistive Material
- Cermet
- Mounting Type
- Through Hole
- Termination Style
- PC Pins
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.264" x 0.157" Face (6.70mm x 4.00mm)