首頁 > Bourns代理商 > PV37X254C01B00
影像僅供參考,以產品規格為準
PV37X254C01B00
型號描述:
微調電阻器 - 透孔 250Kohms Sealed 6mm SQ 12turn
型號:
PV37X254C01B00
品牌:
Bourns
原廠包裝量:
100
起訂量:2000 倍增量:100
Resistance
250 kOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±10%
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Number of Turns
12.0
Adjustment Type
Side Adjustment
Size / Dimension
Rectangular - 0.264" x 0.157" Face (6.70mm x 4.00mm)