SPM7054VT-4R7M-D
- 型號描述:
4.7 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 7.8 A 16.6mOhm Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 7.8A 0.0166OHM
- 型號:
- SPM7054VT-4R7M-D
- 品牌:
- TDK Corporation
- Material - Core
- Metal Composite
- Inductance
- 4.7 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 7.8 A
- Current - Saturation (Isat)
- 11.2A
- DC Resistance (DCR)
- 16.6mOhm
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- 7054
- Size / Dimension
- 0.295" L x 0.276" W (7.50mm x 7.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.213" (5.40mm)