首頁 > TDK代理商 > SPM6545VT-6R8M-D
影像僅供參考,以產品規格為準
SPM6545VT-6R8M-D
型號描述:
6.8 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5.2 A 36mOhm Nonstandard
功率電感器 - SMD 6.8uH 20% 36mOhm AEC-Q200
型號:
SPM6545VT-6R8M-D
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Metal Composite
Inductance
6.8 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
5.2 A
Current - Saturation (Isat)
8.6A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
36mOhm
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
6545
Size / Dimension
0.276" L x 0.256" W (7.00mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)