首頁 > TDK代理商 > SPM6530T-3R3M
影像僅供參考,以產品規格為準
SPM6530T-3R3M
型號描述:
3.3 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 6.8 A 29.7mOhm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD 3.3uH 0.027ohms 7.1x6.5x3mm
型號:
SPM6530T-3R3M
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Metal
Inductance
3.3 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
6.8 A
Current - Saturation (Isat)
7.3A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
29.7mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.280" L x 0.256" W (7.10mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)