首頁 > TDK代理商 > SPM6530T-2R2M
影像僅供參考,以產品規格為準
SPM6530T-2R2M
型號描述:
2.2 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 8.2 A 19mOhm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD 2.2uH 0.0173ohms 7.1x6.5x3mm
型號:
SPM6530T-2R2M
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.280" L x 0.256" W (7.10mm x 6.50mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
19mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
8.4A
Material - Core
Metal
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance
2.2 µH
Current Rating (Amps)
8.2 A