首頁 > TDK代理商 > SPM4015T-100M-LR
影像僅供參考,以產品規格為準
SPM4015T-100M-LR
型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.5 A 345mOhm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD 4.4mm x 4.1mm, -40 to +125 degC, 1.5A, 10 H, 345mO
型號:
SPM4015T-100M-LR
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Metal
Inductance
10 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
1.5 A
Current - Saturation (Isat)
1.9A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
345mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.173" L x 0.161" W (4.40mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)