首頁 > TDK代理商 > SPM6530T-R68M140
影像僅供參考,以產品規格為準
SPM6530T-R68M140
型號描述:
功率電感器 - SMD 0.68uH 0.0049ohms 7.1x6.5x3mm
型號:
SPM6530T-R68M140
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Metal
Inductance
680 nH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
16 A
Current - Saturation (Isat)
16.6A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
5.39mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.280" L x 0.256" W (7.10mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)