SPM6530T-1R0M120
- 型號描述:
1 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 13 A 7.81mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 1UH 13A 7.81 MOHM SMD
- 型號:
- SPM6530T-1R0M120
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.280" L x 0.256" W (7.10mm x 6.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 7.81mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 14.1A
- Material - Core
- Metal
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance
- 1 µH
- Current Rating (Amps)
- 13 A