首頁 > TDK Corporation代理商 > SPM5030T-6R8M-HZ
影像僅供參考,以產品規格為準
SPM5030T-6R8M-HZ
型號描述:
6.8 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.2 A 81.95mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 6.8UH 4.2A 81.95 MOHM
型號:
SPM5030T-6R8M-HZ
品牌:
TDK Corporation
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.205" L x 0.197" W (5.20mm x 5.00mm)
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
81.95mOhm Max
Current - Saturation (Isat)
2.5A
Material - Core
Metal
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance
6.8 µH
Current Rating (Amps)
4.2 A