首頁 > TDK代理商 > SPM5015T-4R7M-LR
影像僅供參考,以產品規格為準
SPM5015T-4R7M-LR
型號描述:
4.7 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.2 A 103.5mOhm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD 5.4mm x 5.1mm, -40 to +125 degC, 3.2A, 4.7 H, 103.5mO
型號:
SPM5015T-4R7M-LR
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.213" L x 0.201" W (5.40mm x 5.10mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
103.5mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
3.6A
Material - Core
Metal
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Inductance
4.7 µH
Current Rating (Amps)
3.2 A