首頁 > TDK代理商 > SPM10054T-330M-HZ
影像僅供參考,以產品規格為準
SPM10054T-330M-HZ
型號描述:
33 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5.3 A 82.13mOhm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD 33uH 20% 82.13mOhms AEC-Q200
型號:
SPM10054T-330M-HZ
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Metal
Inductance
33 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
5.3 A
Current - Saturation (Isat)
2.6A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
82.13mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)