PNM1206E5001BST5
- 型號描述:
5 kOhms ±0.1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic Thin Film
RES SMD 5K OHM 0.1% 0.4W 1206
- 型號:
- PNM1206E5001BST5
- 品牌:
- Vishay Dale Thin Film
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.4W, 2/5W
- Tolerance
- ±0.1%
- Features
- Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Composition
- Thin Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 1206
- Height - Seated (Max)
- 0.033" (0.84mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 5 kOhms