首頁 > Vishay / Thin Film代理商 > PNM0603E5001BST5
影像僅供參考,以產品規格為準
PNM0603E5001BST5
型號描述:
5 kOhms ±0.1% 0.15W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic Thin Film
薄膜電阻器 - SMD 150mW 5Kohm 0.1% 25ppm
型號:
PNM0603E5001BST5
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.15W
Tolerance
±0.1%
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Size / Dimension
0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0603
Height - Seated (Max)
0.020" (0.51mm)
Failure Rate
Resistance
5 kOhms