首頁 > Vishay / Thin Film代理商 > PNM1206E5001BST5
影像僅供參考,以產品規格為準
PNM1206E5001BST5
型號描述:
5 kOhms ±0.1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic Thin Film
薄膜電阻器 - SMD 400mW 5Kohm 0.1% 25ppm
型號:
PNM1206E5001BST5
品牌:
Vishay / Thin Film
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.4W, 2/5W
Tolerance
±0.1%
Features
Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Composition
Thin Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
1206
Height - Seated (Max)
0.033" (0.84mm)
Failure Rate
Resistance
5 kOhms