PNM0603E2502BST5
- 型號描述:
25 kOhms ±0.1% 0.15W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic Thin Film
薄膜電阻器 - SMD 150mW 25Kohm 0.1% 25ppm
- 型號:
- PNM0603E2502BST5
- 品牌:
- Vishay / Thin Film
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 500
- Resistance
- 25 kOhms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.15W
- Composition
- Thin Film
- Features
- Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603
- Size / Dimension
- 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.020" (0.51mm)