首頁 > Vishay / Thin Film代理商 > PNM0402E2502BST1
影像僅供參考,以產品規格為準
PNM0402E2502BST1
型號描述:
25 kOhms ±0.1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic Thin Film
薄膜電阻器 - SMD 50mW 25Kohms .1%
型號:
PNM0402E2502BST1
品牌:
Vishay / Thin Film
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
25 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Composition
Thin Film
Features
Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
0402
Size / Dimension
0.042" L x 0.022" W (1.07mm x 0.56mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.84mm)