首頁 > Vishay / Thin Film代理商 > PNM0402E5000BST1
影像僅供參考,以產品規格為準
PNM0402E5000BST1
型號描述:
500 Ohms ±0.1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic Thin Film
薄膜電阻器 - SMD 50mW 500ohms .1%
型號:
PNM0402E5000BST1
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Tolerance
±0.1%
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Size / Dimension
0.042" L x 0.022" W (1.07mm x 0.56mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0402
Height - Seated (Max)
0.033" (0.84mm)
Failure Rate
Resistance
500 Ohms