PNM0402E5000BST1
- 型號描述:
500 Ohms ±0.1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic Thin Film
RES SMD 500 OHM 0.1% 1/20W 0402
- 型號:
- PNM0402E5000BST1
- 品牌:
- Vishay Dale Thin Film
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.05W, 1/20W
- Tolerance
- ±0.1%
- Features
- Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.042" L x 0.022" W (1.07mm x 0.56mm)
- Composition
- Thin Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0402
- Height - Seated (Max)
- 0.033" (0.84mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 500 Ohms