首頁 > TDK代理商 > NLCV32T-2R2M-PFR
影像僅供參考,以產品規格為準
NLCV32T-2R2M-PFR
型號描述:
2.2 μH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.2 A 138mOhm Max 1210 (3225 Metric)
FIXED IND 2.2UH 1.2A 138 MOHM
型號:
NLCV32T-2R2M-PFR
Inductance
2.2 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
1.2 A
DC Resistance (DCR)
138mOhm Max
Q @ Freq
15 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant
68MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Supplier Device Package
1210
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)