首頁 > TDK代理商 > NLCV32T-470K-PFD
影像僅供參考,以產品規格為準
NLCV32T-470K-PFD
型號描述:
47 μH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 180 mA 2.13Ohm Max 1210 (3225 Metric)
RF電感器 - SMD SUGGESTED ALTERNATE NLCV32T-470K-EFD
型號:
NLCV32T-470K-PFD
Inductance
47 µH
Tolerance
±10%
Current Rating (Amps)
180 mA
DC Resistance (DCR)
2.13Ohm Max
Q @ Freq
15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
14MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)