NLCV32T-1R0M-EF
- 型號描述:
1 μH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 78mOhm Max 1210 (3225 Metric)
FIXED IND 1UH 1A 78 MOHM SMD
- 型號:
- NLCV32T-1R0M-EF
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 1 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 1 A
- Current - Saturation (Isat)
- Shielding
- Unshielded
- DC Resistance (DCR)
- 78mOhm Max
- Q @ Freq
- 10 @ 7.96MHz
- Frequency - Self Resonant
- 100MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Inductance Frequency - Test
- 7.96 MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Supplier Device Package
- 1210
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.094" (2.40mm)