SC75B-151
型號描述:
150 μH Unshielded Wirewound Inductor 800 mA 640mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 150UH 800MA 640 MOHM
型號:
SC75B-151
品牌:
Signal Transformer
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.319" L x 0.287" W (8.10mm x 7.30mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Unshielded
Type
Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
640mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
580mA
Material - Core
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Inductance
150 µH
Current Rating (Amps)
800 mA