SC73B-270
型號描述:
功率電感器 - SMD Inductor SMD 27uH 0.94A0.17ohms2.52MHz
型號:
SC73B-270
品牌:
Bel Signal Transformer
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1000
Inductance
27 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
1.5 A
Current - Saturation (Isat)
940mA
DC Resistance (DCR)
170mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Size / Dimension
0.319" L x 0.287" W (8.10mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)