SC73B-181
型號描述:
功率電感器 - SMD Inductor SMD 180uH 0.36A 1.02 ohms 1KHz
型號:
SC73B-181
品牌:
Bel Signal Transformer
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1000
Inductance
180 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
620 mA
Current - Saturation (Isat)
360mA
DC Resistance (DCR)
1.02Ohm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Size / Dimension
0.319" L x 0.287" W (8.10mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)