SC75B-391
型號描述:
功率電感器 - SMD Inductor SMD 390uH 0.36A 1.77 ohms 1KHz
型號:
SC75B-391
Inductance
390 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
500 mA
Current - Saturation (Isat)
360mA
DC Resistance (DCR)
1.77Ohm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Size / Dimension
0.319" L x 0.287" W (8.10mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)