SC75B-820
型號描述:
功率電感器 - SMD Inductor SMD 82uH 0.78A0.37ohms2.52MHz
型號:
SC75B-820
Inductance
82 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
1.03 A
Current - Saturation (Isat)
780mA
DC Resistance (DCR)
370mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Size / Dimension
0.319" L x 0.287" W (8.10mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)