SC75B-271
型號描述:
功率電感器 - SMD Inductor SMD 270uH 0.42A 1.11 ohms 1KHz
型號:
SC75B-271
Inductance
270 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
600 mA
Current - Saturation (Isat)
420mA
DC Resistance (DCR)
1.11Ohm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Size / Dimension
0.319" L x 0.287" W (8.10mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)