SC73B-121
型號描述:
120 μH Unshielded Wirewound Inductor 800 mA 660mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 120UH 800MA 660 MOHM
型號:
SC73B-121
品牌:
Signal Transformer
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.319" L x 0.287" W (8.10mm x 7.30mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Unshielded
Type
Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
660mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
490mA
Material - Core
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Inductance
120 µH
Current Rating (Amps)
800 mA