LC1D25BD
型號描述:
接觸器 - 機電
型號:
LC1D25BD
品牌:
Schneider Electric
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Box
Features
Auxiliary Contacts
Mounting Type
Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage
24VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Termination Style
Screw Terminal
Contact Form
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current)
25 A
Switching Voltage
690VAC, 300VDC - Max
Must Release Voltage
2.4 VDC
Must Operate Voltage
16.8 VDC