PM5432.822NLT
- 型號描述:
8.2 μH Shielded Inductor 8 A 26.4mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 8.2UH 8A 26.4 MOHM SMD
- 型號:
- PM5432.822NLT
- 品牌:
- Pulse Electronics
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Features
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- DC Resistance (DCR)
- 26.4mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 16MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Material - Core
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.236" (6.00mm)
- Inductance
- 8.2 µH
- Current Rating (Amps)
- 8 A