PM5432.822NLT
型號描述:
8.2 μH Shielded Inductor 8 A 26.4mOhm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD 8.2uH 8A AEC-Q200 DCR=26.4mOhms 20%
型號:
PM5432.822NLT
品牌:
Pulse Electronics
原廠包裝量:
750
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Features
Size / Dimension
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Shielding
Shielded
Type
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR)
26.4mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
16MHz
Ratings
AEC-Q200
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Inductance
8.2 µH
Current Rating (Amps)
8 A