PM5402.222NLT
型號描述:
2.2 μH Shielded Molded Inductor 4 A 61mOhm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD 2.2uH Shielded 20% 6A 61mOhms AEC-Q200
型號:
PM5402.222NLT
品牌:
Pulse Electronics
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Molded
Material - Core
Inductance
2.2 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
4 A
Current - Saturation (Isat)
6A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
61mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Size / Dimension
0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)