PM5433.622NLT
型號描述:
6.2 μH Shielded Inductor 23 A 6.5mOhm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD Automotive High Current Composite Inductor
型號:
PM5433.622NLT
品牌:
Pulse Electronics
原廠包裝量:
200
Inductance
6.2 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
23 A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
6.5mOhm Max
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Size / Dimension
0.650" L x 0.610" W (16.50mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)