PA4547.472NLT
型號描述:
4.7 μH Unshielded Molded Inductor 1.9 A 264mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 1.9A 264 MOHM
型號:
PA4547.472NLT
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Type
Molded
Material - Core
Inductance
4.7 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
1.9 A
Current - Saturation (Isat)
2.8A
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
264mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)