PA4301.472NLT
型號描述:
功率電感器 - SMD 4.7uH SMT Inductor 7.2 x 7.2 x 3mm
型號:
PA4301.472NLT
品牌:
Pulse Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
4.7 µH
Tolerance
±30%
Current Rating (Amps)
2.3 A
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
40.3mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)