PA4793.501HLT
型號描述:
500 nH Shielded Inductor 40 A 1.15mOhm Nonstandard
功率電感器 - SMD 500nH 200Vdc 60Apk DCR=1.15mohms
型號:
PA4793.501HLT
品牌:
Pulse Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:500
Type
Material - Core
Inductance
500 nH
Tolerance
±10%
Current Rating (Amps)
40 A
Current - Saturation (Isat)
60A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
1.15mOhm
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
SMD
Size / Dimension
0.575" L x 0.327" W (14.60mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)