PA4547.472NLT
型號描述:
功率電感器 - SMD 4.7uH 1.9A 1.5mm 20% SMT
型號:
PA4547.472NLT
品牌:
Pulse Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Molded
Material - Core
Inductance
4.7 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
1.9 A
Current - Saturation (Isat)
2.8A
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
264mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)