PA4343.142NLT
型號描述:
1.4 μH Shielded Molded Inductor 27 A 2.6mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 1.4UH 27A 2.6 MOHM SMD
型號:
PA4343.142NLT
品牌:
Pulse Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Molded
Material - Core
Inductance
1.4 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
27 A
Current - Saturation (Isat)
46A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
2.6mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.551" L x 0.504" W (14.00mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)