PA4343.142NLT
- 型號描述:
1.4 μH Shielded Molded Inductor 27 A 2.6mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 1.4UH 27A 2.6 MOHM SMD
- 型號:
- PA4343.142NLT
- Inductance
- 1.4 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 27 A
- Current - Saturation (Isat)
- 46A
- DC Resistance (DCR)
- 2.6mOhm Max
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Size / Dimension
- 0.551" L x 0.504" W (14.00mm x 12.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.256" (6.50mm)