PA4342.472NLT
- 型號描述:
4.7 μH Shielded Molded Inductor 10 A 15.5mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 10A 15.5 MOHM
- 型號:
- PA4342.472NLT
- 品牌:
- Pulse Electronics
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Features
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.453" L x 0.406" W (11.50mm x 10.30mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Molded
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 15.5mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 17A
- Material - Core
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.157" (4.00mm)
- Inductance
- 4.7 µH
- Current Rating (Amps)
- 10 A