PA4342.472NLT
型號描述:
4.7 μH Shielded Molded Inductor 10 A 15.5mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 10A 15.5 MOHM
型號:
PA4342.472NLT
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.453" L x 0.406" W (11.50mm x 10.30mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
15.5mOhm Max
Current - Saturation (Isat)
17A
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Inductance
4.7 µH
Current Rating (Amps)
10 A