PA4335.241NLT
型號描述:
240 nH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.05 A 23mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 240NH 4.05A 23 MOHM
型號:
PA4335.241NLT
品牌:
Pulse Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Iron
Inductance
240 nH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
4.05 A
Current - Saturation (Isat)
6.5A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
23mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
117MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.106" L x 0.087" W (2.70mm x 2.20mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)