PA4331.331NLT
- 型號描述:
330 nH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.2 A 27mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 330NH 4.2A 27 MOHM SMD
- 型號:
- PA4331.331NLT
- 品牌:
- Pulse Electronics
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Features
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 27mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 107MHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 7.2A
- Material - Core
- Iron
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)
- Inductance
- 330 nH
- Current Rating (Amps)
- 4.2 A