F931E475MBA
- 型號描述:
4.7 μF Molded Tantalum Capacitors 25 V 1411 (3528 Metric) 2.8Ohm @ 100kHz
鉭電容 - 固態 SMD 25volts 4.7uF 3.5x2.8
- 型號:
- F931E475MBA
- 品牌:
- Nichicon
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 2000
- Capacitance
- 4.7 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 25 V
- Type
- Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 2.8Ohm @ 100kHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 125°C
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 1411 (3528 Metric)
- Size / Dimension
- 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.091" (2.30mm)